Obrączki bez tajemnic - Jubiler Kozłowski Bielsko-Biała

Login

Register

Login

Register

Zaprojektuj obrączki
20 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Obrączki bez tajemnic

Którą próbę złota najlepiej wybrać?
Próba złota mówi o tym, jaki procent czystego złota zostało użyte do wykonania stopu. Najbardziej popularne próby złota to: 333 (8 karat), 375 (9 karat), 585 (14 karat) i 750 (18 karat). Obrączka nie może być wykonana z czystego złota, ponieważ byłaby zbyt miękka, dlatego łączy się ją z innymi metalami, aby zwiększyć jej trwałość. Uważamy, że najlepszym rozwiązaniem dla obrączek jest złoto 14-karatowe. Jest wystarczająco wytrzymałe, obrączki są estetyczne, a cena przystępna. Biżuteria wykonana ze złota najniższej próby (333) ma tendencję do ciemnienia, zachodzi proces oksydacji i jest kruche. Do zakupu obrączek tej próby może jednak przekonywać niska cena. Obrączki ze złota 18-karatowego mają podobne zalety co obrączki 14-karatowe. Ich cena jednak jest wyższa o ok. 30%.
Czy wszystkie obrączki są cechowane?
Każda z obrączek opatrzona jest cechami probierczymi, które określają próbę złota i zawierają imiennik producenta. Urząd Probierczy bada stop złota, który potem poświadcza cechą probierczą. Wzory cech można znaleźć w dziale cechy probiercze.
Czy mogę zamówić obrączki z własnego złota?
Oczywiście jest taka możliwość. Kolor oraz próba dostarczonego złota nie ma znaczenia. Złom złota musi być przesłany lub dostarczony do naszej firmy. Będziemy mogli sprawdzić jego próbę. Cena za wykonanie obrączki z dostarczonego przez Państwa surowca będzie indywidualna, ponieważ zależeć będzie od kilku czynników: wzór, stopień jego skomplikowania, ilość użytych kolorów złota, ilość i rodzaj oprawionych kamieni. Należy wziąć pod uwagę ubytek w wysokości ok. 10%-12% w związku z topieniem, rafinacją i ubytkiem technologicznym.
Czy wymagany jest zadatek przy zamówieniu obrączek i pierścionków?
W przypadku złotych obrączek pobierany jest zadatek w wysokości około 10-20%. Przy obrączkach z własnego materiału zadatkiem jest pozostawione złoto. Ostateczna cena nigdy nie jest wyższa niż ta ustalona w dniu zamówienia.
Czy istnieje możliwość wysyłki za granicę?
Wysyłamy produkty do prawie wszystkich krajów. Koszt wysyłki wynosi zazwyczaj między 100-200 zł. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone.
Czy grawer może być wykonany naszym charakterem pisma lub czy możemy umieścić na obrączkach swój odcisk palca?
Tak, istnieje taka możliwość. Prosimy o przesłanie zeskanowanego napisu lub odciśnięcie wybranego palca na gładkiej kartce. Taki grawer jest odpłatny.
Co można zmodyfikować we wzorze obrączek?
Modyfikacja wzoru obrączek daje następujące możliwości: zmiana koloru złota, szerokości, grubości obrączki, ilości oraz wielkości oprawionych kamieni, faktury powierzchni (mat lub poler, rodzaj matowienia). Jeżeli nie jesteś pewny, czy określona zmiana jest możliwa w danym modelu obrączki, skontaktuj się z nami.
Co to jest soczewka, wyoblenie wewnątrz obrączki?
Wyoblenie wewnętrzne, soczewka to profil obrączki, dzięki któremu noszenie obrączki jest znacznie bardziej komfortowe. gdyż mniejszą powierzchnią przylegają do palca, dzięki czemu nie uciskają. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym puchną palce. Soczewkowy kształt gwarantuje swobodniejszy przepływ powietrza. Wyoblenie często dedykowane jest dla obrączek szerokich, czyli powyżej 6 mm. Większa wysokość obrączki to możliwość osadzenia w obrączce kamieni o większej średnicy. Do jednych z wad takiego rozwiązania na pewno należy zsuwanie się takiej obrączki w niskich temperaturach np. w wodzie lub podczas uprawiania sportów zimowych, kolejna wada to różnica w cenie, obrączki takie są cięższe i tym samym droższe.
Czy obrączki się rysują?
Czyste złoto to metal szlachetny, który cechuje się dość dużą miękkością. Tę samą cechę posiadają stopy tego metalu, z których wykonuje się obrączki. Oznacza to, że z czasem każda obrączka ulegnie porysowaniu. Wygląd naszej obrączki będzie zależał od sposobu użytkowania oraz pracy jaką wykonujemy. Jeżeli chcemy na dłużej zachować pierwotny wygląd obrączek, należy biżuterię zdejmować przy wykonywaniu cięższych prac np. w warsztacie, ogrodzie oraz unikać kontaktu z detergentami, np. podczas sprzątania. Istnieje opcja odnowy obrączek, co przywróci im pierwotny wygląd.
Od czego zależy kolor złota?
Stop, który najczęściej używany jest do wytwarzania biżuterii, to złoto próby 585 czyli 14-karatowe. Oznacza to, że stop ten zawiera 58,5% czystego złota, które ma kolor jasno żółty. O ostatecznym kolorze wyrobu decydują metale, które dodane są do stopu. Przykładowo miedź nada złotu odcień czerwieni, a nikiel lub pallad zabarwi je na biało. Warto pamiętać jednak, że bez względu na kolor złota przy identycznej próbie zawartość czystego złota pozostaje niezmienna.
Czy złoto może uczulać?
Czyste złoto jest metalem szlachetnym i nie powinno uczulać. Biżuteria wykonywana jest jednak nie z samego złota, ale także z metali, jakie dodaje się do stopu złota, m.in. nikiel, srebro czy miedź. Metale te mogą powodować uczulenie. Im niższa próba złota, tym więcej stop zawiera innych metali i tym większe prawdopodobieństwo uczulenia. Najczęściej skóra może reagować na nikiel, który bardzo często występuje w białym złocie. Można jednak wykonać obrączki z białego złota palladowego, unikając tym samym problemu. Ich cena jest nieco wyższa, ale to jedyne rozwiązanie dla alergików.
Co to jest białe złoto?
Białe złoto to stop złota, w którym zastosowano odpowiednie dodatki odbarwiające naturalnie żółty kolor czystego złota. Stosuje się do tego przede wszystkim nikiel i pallad. Dodanie do stopu niklu nadaje biżuterii kolor słomkowy. W celu uzyskania barwy białej biżuterię pokrywa się galwanicznie rodem. Zaletą tej metody jest niska cena. Dodanie palladu do stopu złota powoduje zmianę koloru biżuterii na biały, trzeba jednak liczyć się z ceną wyższą nawet o kilkanaście procent.
Co to jest białe złoto palladowe?
Złoto palladowe to stop czystego złota i metalu szlachetnego, jakim jest pallad. Takie połączenie sprawia, że stop zmienia kolor z żółtego na biały. Domieszka Palladu powoduje uzyskanie ładniejszego koloru białego złota oraz nie uczula. Uczulenie może występować w przypadku zastosowania domieszki niklu.
Gwarancja obrączek
Wszystkie obrączki w naszym sklepie posiadają dożywotnią gwarancję. Gwarancja obejmuje próbę złota oraz wszelkie wady materiału, które mogą pojawić się w trakcie użytkowania. W praktyce nie otrzymujemy reklamacji, ponieważ wady najczęściej wychodzą już na etapie produkcji, nasze wyroby cechują się najwyższą jakością, każdy produkt jest starannie wykonywany i sprawdzany. Gdyby jednak taka sytuacja miała miejsce, zapewniamy Państwu natychmiastową pomoc i rozwiązanie problemu. Gwarancja nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń, takich jak zarysowania, uderzenia czy odkształcenia.

1 miejsce w plebiscycie

Orły Jubilerstwa to prestiżowa nagroda przyznawana liderom branży jubilerskiej, potwierdzająca wysoką jakość świadczonych przez nie usług. Nagroda przyznawanajest na podstawie ocen pozostawionych przez klientów w najpopularniejszych serwisach z opiniami. Do grona Orłów należą wyłącznie te firmy, które otrzymały najwyższe noty od internautów. W 2018 laureatem konkursu została nasza firma, za co serdecznie dziękujemy naszym klientom.